Nr.  Nume si Prenume Clasa  Profesor Repertoriu Premiu
 1. Emma Andrada
Maria Dina 
 I  Irina Mareș,
Liceul de Arte
Bălașa Doamna,
Târgoviște
 Balada lui Robin Hood –
V. NEUGASIMOV Premiu
La plimbare cu elefănțelul Kiki în
Africa – P. ROGOJINĂ
 II
 2. Sebastian Dinu  I  prof. Sorin Baroti,
Liceul de Arte
Bălașa Doamna,
Târgoviște
Călărețul sălbatic – SCHUMANN
Sonatina, op. 36 nr 1, Partea a III-a
– M. CLEMENTI 
 I
 3.  Maia Pop I  Ozana
Calomfirescu,
Şcoala Gimnazială
de Arte nr 2,
Bucureşti

Sonatina, Partea I -
DAN CONSTANTINESCU

Piesa - BARTOK

 
 -
 4.  Anastasia Oana
Sahlian
 II  Marinela Năstase,
Şcoala Gimnazială
de Arte nr 3,
Bucureşti
 Sonatina Do major p l –
MUZIO CLEMENTI
Miniatura nr 1 - SABIN DRĂGOI
III 
 5.  Ștefania Stanciu  II  Irina Mareș,
Liceul de Arte
Bălașa Doamna,
Târgoviște
 Mica Piesă – R. SCHUMANN
Tren de munte – L. DANDARA
 III
 6.  Mihaela Isabelle
Mirciu
 III  Ozana
Calomfirescu,
Şcoala Gimnazială
de Arte nr 2,
Bucureşti
Sonatina vieneza nr 4, partea I –
W.A. MOZART
Vals – NIKOLAI RAKOV 
 III
 7.  Bianca Pintilie III   Ozana
Calomfirescu,
Şcoala Gimnazială
de Arte nr 2,
Bucureşti
Sonatina 151, nr 4, Partea 1 –
ANTON DIABELLI
Musette – ALEXANDER
FLIARKOVSKY 
III 
8. Emanuel Iosif Stan III Carmen Asfadurian,
Colegiul Național
de Muzică George
Enescu, București
Arie cu variațiuni în Si Bemol Major
– HANDEL
Sonata în Sol Major, Partea I –
J. HAYDN
II
9. Antonio Crețu IV Mihaela
Zamfirescu,
Colegiul Național
de Muzică George
Enescu, București
Vals de concert op 41 – A.
GLAZUNOV
Toccata, op 54, nr 1 –
J. TAKACS
I + TROFEU
10. Evelina Moga IV Victor Buștean,
Liceul de Arta Dinu
Lipatti, Pitești
Sonatina Op 36 nr 4 –
MUZIO CLEMENTI
Prelude, op 28, nr 4 –
FR. CHOPIN
-
11. Alina Daria Albei V Renatty Codreanu,
Liceul de Arta Dinu
Lipatti, Pitești
Studiu Op. 1 nr 2 – FRANZ LISZT
Fantesie Impromptu în Do Diez,
Minor Op 66 - FRÉDÉRIC CHOPIN
I
12. Anamaria Badea V Amalia Profirescu,
Liceul de Arte
Bălașa Doamna,
Târgoviște
Studiu, op 45, nr 2 în La –
STEPHEN HELLER
Sonatina op 168 nr 3, integral – A.
DIABELLI
MENTIUNE
13. Sara Bărbuță V Amalia Profirescu,
Liceul de Arte
Bălașa Doamna,
Târgoviște
Sonata kv 309 p I - W.A Mozart
Arabesque nr 1 - C. Debussy
III
14. Matei Popescu VI Marinela Năstase,
Şcoala Gimnazială
de Arte nr 3,
Bucureşti
Sonata Re major 1767- p.I –
J. HAYDN
Vals op 69 nr 2 – FR. CHOPIN
III
15. Delia Popescu VII Irina Mareș,
Liceul de Arte
Bălașa Doamna,
Târgoviște
Variațiuni în Do Major –
W.A. MOZART
Basarabeasca –
T. BREDICEANU
MENTIUNE
16. Sabina Suciu VII Corina Mocanu,
Colegiul Național
de Muzică George
Enescu, București
Etude de concert - GABRIEL
PIERNES
Hungarian dans no 5 - J. BRAHMS
- G.CZIFFRA
I + TROFEU
17. Ruben Natan
Ghidiceanu
III Mariana Ilie,
Liceul de Arte
Marin Sorescu,
Craiova
6 Variations on Nel Cor Piu Mi
Sento – PAISIELLO
April Snowdrop din suita
Anotimpurile – P.I. CEAIKOVSKI
I
18. Alexia Dănăcică IX Corina Mocanu,
Colegiul Național
de Muzică George
Enescu, București
Studiu Transcendental op.11 no.6 ,
The Storm –
SERGHEI LYAPUNOV
2 Preludii Book II – “Bruyeres” si
„Feux d’Artifice” -
CLAUDE DEBUSSY
I + TROFEU
19. Andrei Cîrjaliu X Carmen Asfadurian,
Colegiul Național
de Muzică George
Enescu, București
Preludio & Fuga XI FaM caietul 1
- J. S BACH
Sonate Dom P1 - J. HAYDN
III
20. Laurențiu Gerard
Rusu
X Carmen Asfadurian,
Colegiul Național
de Muzică George
Enescu, București
Sonata in D Major Hob - XVI nr 42
- J. HAYDN
Studiu Transcendental in fa minor nr
10 – FRANZ LISZT
I + TROFEU