Nr.

Nume si Prenume

Clasa

Profesor îndrumător, Corepetitor, Scoala

Repertoriu

Premiu

 

 

01.

 

Artimon Ionuț Amos

IX

Mihaela Andrei – Colegiul National de Arte Dinu Lipatti, Bucuresti,

Corepetitor: Daniela Colceriu

O del mio dolce ardor –

C.W. GLUCK

Când perdeaua dragei mele –

ALFRED ALESSANDRESCU

II

 

02.

 

Dragnea Maria-Elena

IX

Mihaela Andrei,

Colegiul Național de Arte Dinu Lipatti, București

Corepetitor: Daniela Colceriu

Se tu m’ami –

GIOVANNI BATTISTA PERGOLESI

Lachen und Weinen –

Fr. SCHUBERT

Mențiune

03.

Doris Ioana Dună

IX

Camelia Clavac,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Ich Liebe Dich –

L.W. BEETHOVEN

Alma del Core –

A. CALDARA

I

04.

Estera Denisa Diaconu

IX

Andra Costea - Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Caro mio ben –

TOMASSO GIORDANI

Floricică de pe apă –

TIBERIU BREDICEANU

II

05.

Ana-Maria Grecu

X

Mihaela Andrei,

Colegiul Național de Arte Dinu Lipatti, București

Corepetitor: Daniela Colceriu

Stizzoso, mio stizzoso -

G. B. PERGOLESI

La chanson du fou -

G. BIZET

I

06.

Alexandra Țintea

X

Mihaela Andrei,

Colegiul Național de Arte Dinu Lipatti, București

Corepetitor: Daniela Colceriu

Aria Barbarinei, op. Nunta lui Figaro –

W. A. Mozart

Wiegenlied –

J. BRAHMS

Absentă

07.

Andrei Măndescu

X

Andra Costea - Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Ich grolle nicht – R. SCHUMANN – 2 min

Aria lui Figaro –

WA MOZART

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

08.

Andreea Vlaicu

X

Andra Costea - Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Kdyz Mne Stara Matka –

A. DVORAK

Ach, Ich Fuhls –

WA MOZART

I

09.

Alexandru Mihai Roșu

XI

Tăbuș Ana-Maria Alexandra ,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Vergin tutto amor –

FRANCESCO DURANTE


Heidenroslein –

FRANZ SCHUBERT

III

10.

Luciana Bîrsănel

XI

Mihaela Andrei,

Colegiul Național de Arte Dinu Lipatti, București

Corepetitor: Daniela Colceriu

Albe nopți de insomnie –

E. MONȚIA         

 

Aria Serviliei op. La Clemenza di Tito, S'altro che lacrime  -

W. A. MOZART

 

 

 

III

11.

Gabriela Codruța Șervet

XI

Camelia Clavac,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Voi che sapete – W. A. Mozart – 2 min

Ich grolle nicht – R. Schumann – 2 min

II

12.

Emilia Ștefania Coman

XI

Camelia Clavac,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Deh Rendetemi –

FRANCESCO PROVENZALE

Bachanal –

FR. CHOPIN

 

II

13.

Andreea Iulia Dobre

X

Camelia Clavac,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Mai, barbate, fii cuminte –

ACHIM STOIA

La Violette –

ALESSANDRO SCARLATTI

I

14.

Antonio Andrei

XI

Camelia Clavac,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Aria lui Leporollo –

WA MOZART

Amarilli, mia Bella –

G. CACCINI

II

15.

Ana-Maria Avram

XII

Mihaela Andrei,

Colegiul Național de Arte Dinu Lipatti, București

Corepetitor: Daniela Colceriu

- Aria Contesei, op. Nunta lui Figaro, Porgi amor

- W. A MOZART

Și dacă ramuri bat în geam –

G. ȘTEFĂNESCU

Absentă

16.

Ștefania Rădulescu Libianu

XII

Camelia Clavac,

Liceul de Arte "Dinu Lipatti",  Pitești

Corepetitor: Daniela Colceriu

Aria Bertei –

GH. DENDRINO

 

Un moto di gioia –

WA MOZART

 

I

17.

Say Ufuk

Dep Arta Teatrala – Fac. Litere, Univ. Craiova

Renata Vary

Dep Arta Teatrală

Corepetitor: Daniela Colceriu

Aria lui Elias – Lord God of Abraham –

MENDHELSON BARTHOLDI

Mânce-te, bade, amaru’ –

SIGISMUND TODUȚĂ

Absent

18.

Alexandra Anușca

An 4, UNMB

Mariana Colpoș,

UNMB

Corepetitor: Daniela Colceriu

Aria din opera Lucia di Lamermoor –

G. DONIZETTI

Lied-ul Primyrenie –

P.I. CHAIKOVSKI

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

19.

Miruna Iancu

UNMB,

An I, Master

Mariana Colpoș,

UNMB

Corepetitor: Daniela Colceriu

Aria Giulietei din opera Capuletti e I Montecchi –

V. BELLINI

Lied-ul Din vise dragi, poeme –

SABIN PĂUȚA

I

20.

Magdalena Ionela Oțelea

Master An I,

UNMB

Mariana Colpoș,

UNMB

Corepetitor: Daniela Colceriu

Liedul Înnoptare op.14, nr.2 –

M. JORA


Rusalka –

A. DVORAK 

I