Nr.

Nume si Prenume

Clasa

Profesor

Repertoriu

Premiu

 

1.

Sandu Rareș Dumitru

I

Roxana Moise, Liceul de Arte Dinu Lipatti, Pitești

Sonata a III-a – Allegro –

G. F. HAENDEL

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

 

2.

Veronica Antonia Dragomir

I

Ștefan Florian

Școala de Muzică Câmpulung Muscel

Mazurka –

NATALIA BAKLANOVA

II

 

 

3.

Tiberiu Marian Grancea

I

Florentin Lautaru, Liceul de Arte Dinu Lipatti, Pitești

Humoresca –

ANTONIN DVORAK

II

 

 

4.

Selena Stanca

II

Liceul de Arte Victor Giuleanu, Rm Valcea

Hora –

N. BAKLANOVA

II

 

 

5.

Karla Maria Bianca Pătrașcu

II

Luminița Stancu Mihalcea,

Liceul de Arte Victor Giuleanu, Râmnicu Vâlcea

Concertino, p I –

FERDINAND KUCHLER

II

 

 

6.

Ioan Șilveșan

II

Diana Antonescu,

Colegiul National de Muzica "George Enescu"

                   Menuet

(piesele 1 si 2) –

LUDWIG VAN BEETHOVEN

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

 

 

7.

Sofia Butaru Lăutaru

III

Roxana Moise, Liceul de Arte Dinu Lipatti, Pitești

Humoresca –

A. DVORAK

Concert, P III – A. KOMAROVSKI

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

 

 

8.

 

 

Alexandru Farcaș

 

 

III

Diana Antonescu,

Colegiul National de Muzica "George Enescu"

Intr-o gluma –

P. TIPORDEI

Concertino in fa major –

A.HUBER

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

 

 

9.

 

Florentina Cristache

IV

Diana Antonescu,

Colegiul National de Muzica "George Enescu"

Slovenian Dance –

CARL BOHM


Concerto in Hungarian Style OSKAR RIEDING

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

 

 

 

10.

 

 

Mihai Patric Mitrică

V

Mihai

Tufis -Rotaru

Lic. de Arte "Marin Sorescu" Craiova

Concertul nr 23 –

G.B. VIOTTI


Czardas –

V. MONTI

II

 

 

11.

Irina Bivolaru

V

Mihai

Tufis -Rotaru

Lic. de Arte "Marin Sorescu" Craiova

Concertul pentru vioara in Do Major p1-

J. HAYDN


Balada –

CIPRIAN PORUMBESCU

III

 

 

12.

 

Elena Raluca Bunescu

VI

Laura Stanca,

Liceul de Arte Victor Giuleanu, Râmnicu Vâlcea

Preludiu si Allegro –

PUGNANI KREISLER

– Concert nr 4 in RE Major, partea I -

W A MOZART

TROFEU

Premiul I cu excelență

(100 puncte)

 

 

13.

 

Denis Dolofan

VI

Roxana Moise, Liceul de Arte Dinu Lipatti, Pitești

Concert – p 1 – KABALEWSKI

Balada –

GEORGE ENESCU

II

 

 

 

 

14.

 

Nikita   Apelkvist

VI

Prof. Diana

Antonescu,

Colegiul National de Muzica "George Enescu"

Sonata a II-a pentru vioara si pian –

G. F. HAENDEL

Concertul nr.  9 p. a III-a -

CH. de BERIOT

III

 

 

15.

Emanuel Alexandru Dragomir

XI

Prof. Diana Antonescu,

Colegiul National de Muzica "George Enescu"

Op.18 nr 2 –

HENRYK WIENIAWSKI

Sarabanda și Giga din Partita No 2 in D minor –

J.S.BACH  

II